!! FINÁLNÍ POKYNY pro závodníky 64. ročníku OBPH – ČTĚTE, STAHUJTE POD TÍMTO ODKAZEM !! Důležité schéma parkovacích ploch.


Co je OBPH, na který se chcete přihlásit? 

Závod lze stručně definovat jako vytrvalostní dvouetapový závod dvojic v orientačním běhu s volným pořadím kontrol, kde část kontrol je dosažitelná jen s pomocí lezeckých technik. Více na stránce: O závodu.

Kdy se OBPH letos koná:

1. – 3. 11. 2019. 

V pátek 1. 11. noční etapa – nelezecká (časový limit: 4 hodiny).

V sobotu 2.11. denní etapa (časový limit: 8 hodin).

Kde se letos budeme pohybovat:

CHKO Lužické hory, okolí obce Rynoltice

Centrum závodu:

Kulturní dům (dále KD), Rynoltice 221, 463 55 Rynoltice

Koukněte na Mapy.cz, kde co najdete: MAPA centra závodu – poloha ZŠ-tělocvičny, KD, fotbalové hřiště, parkování

Prezence:

V pátek 1.11. od 16:30 do 20:00 v v hlavním sále KD na pódiu.

Startovné:

500 Kč/dvoučlenný tým

Jak se přihlásíte:

Přihlašujte se na tomto odkazu: Přihlašování 2019 – přihlášky přijímáme do úterý 29. 10.

Startovní okno:

Časy startů jednotlivých týmů na páteční i sobotní etapu jsou zveřejněny na stránce Týmy 2019. Bude se startovat v pátek v rozmezí 18:00 – 21:00 a v sobotu 08:00 – 10:30. Každou minutu vyběhne 1 tým. 

Vzhledem k tomu, že si každý tým mohl při přihlášení zvolit startovní okno (např. 18:00 – 18:29), přidělené startovní časy odpovídají požadavkům jednotlivých týmů (pokud se tým přihlásil později a zvolené startovní okno bylo již plné, pak jsme se snažili přiřadit nejbližší možný čas). Startovní časy jsou závazné. 

Ubytování:

Ulehnout budete moci na vlastních karimatkách a ve vlastních spacácích v tělocvičně, třídách a na chodbách ZŠ Rynoltice („klidová zóna“), v prostorách Kulturního domu („méně klidová zóna“ vhodná pro ty z vás, kteří rádi bývají dlouho vzhůru) a na pozemku u Kulturního domu ve vlastních stanech („neutrální zóna“). Také můžete využít ubytování v chatě Polesí (vzdálené 1,9 km od Kulturního domu) – více info v přihlášce – POZOR: TOTO UBYTOVÁNÍ NENÍ K DISPOZICI. Ubytování je za příplatek a objednávejte ho rovnou v přihlášce.

ZŠ a Kulturní dům jsou od sebe vzdáleny cca 500 m. V tělocvičně ZŠ jsou k dispozici WC a sprchy, v Kulturním domě jsou k dispozici WC, sprchy jsou na cca 500 m vzdáleném fotbalovém hřišti.

Pokud vám naše nabídka nevyhovuje, pak v blízkém okolí můžete využít ubytování v hotelu pivovaru Cvikov (cca 15 km od centra závodu), kempu Černá Louže (cca 1,5 km od centra závodu), penzionu Jitravský Dvorec (cca 3 km od centra závodu) a další dle vašeho uvážení. Tato ubytování pro vás nezajišťujeme, poskytujeme pouze tipy!

Abychom prostory ZŠ i KD zachovali v čistotě, nebude povolen vstup v botách. Vezměte si prosím s sebou přezůvky nebo jinou čistou (suchou) obuv. 

Ve všech prostorách ZŠ a KD se, prosím, chovejte slušně a udržujte čistotu.

Stravování:

V centru závodu nabízíme za příplatek 3 jídla: sobotní snídani, sobotní večeři a nedělní snídani. Na snídaně si budete moci dopřát míchaná vajíčka, müsli s jogurtem/mlékem, obložený talíř nebo palačinky – PALAČINKY POUZE V SOBOTU. Na večeři bude 1 druh polévky a výběr z 2 hlavních jídel – večeři pro vás navaří restaurace Jitravský Dvorec. Obě snídaně a večeře jsou za příplatek, objednávejte je rovnou v přihlášce.

Od pátečního večera budeme v Kulturním domě točit pivo, limonádu (obojí od lokálního pivovaru Cvikov), všechny barvy vína a nabízet  drobné pochutiny (domácí hermelín, utopenci, toasty, párky, brambůrky, tyčinky, …). V sobotu si budete moci (nejen ráno) pochutnat na domácích palačinkách.

Budeme rádi, pokud si přivezete vlastní půllitr na pivo, (dle libosti) sklenku na víno a hrnek na čaj/kafe!

Závodní kategorie: 

Závodí se ve 4 kategoriích: Muži, Ženy, Mix a Veteráni (součet věků 110+). Na výherce čekají parádní ceny od našich sponzorů! Vyhlášeny budou první tři týmy z každé kategorie a celkový vítěz závodu, který zároveň obdrží putovní pohár Zlatá vrcholová knížka a nepřenosné právo na pořádání dalšího 65. ročníku.

Po vyhlášení výsledků bude losována tombola.

Penalizace:

Překročení časového limitu do 5 minut: z celkového počtu bodů odečteno -10 bodů. 

Překročení časového limitu o 5 minut a více: z celkového počtu bodů odečteno -10 bodů /za každou další započatou minutu

Špatně označená (cvaknutá) kontrola nebude započítána s výjimkou tohoto případu:

  • Pokud v průběhu závodu budete vědět, že jste cvakli špatnou kontrolu, využijte políček R v mapě (DEN) /cvakačce (NOC) [např. 65 cvaknete do 67, pak 67 cvakněte do políčka R]. V případě jedné či více oprav, vysvětlete opravy IHNED po doběhu v cíli.

Mapy:

Kombinace map pro orientační běh (z roku 2006, 2013, 2019), doplňkově Mapy.cz a jiné.

Vybavení:

Povinné vybavení: Svítící čelovka a reflexní prvky na oděvu (probíhá lovecká sezóna a těžba), průkaz ČHS (jeden do dvojice), lékárnička (obinadlo, obvaz, leukoplast a další dle Vašeho uvážení).

Doporučené vybavení: Lezečky, sedák, 30m lano, jistící a slaňovací pomůcky, základní postupové jištění (smyčky, občas potkáte i kruh), pomůcky na prusíkování po lanech a po kmenech, buzola, psací potřeby (tužka a permanentní tenká fixa – vhodná ČERVENÁ).

Zakázané vybavení: Zákaz používání telefonu, internetu, navigace, vlastních map k navigaci a usnadnění postupu a plnění úkolů.

Závěrečná bezpečnostní upozornění:

  • Přihlášením potvrzujete, že se závodu účastníte na vlastní nebezpečí a organizátoři nenesou odpovědnost za vaše případné úrazy. 
  • Důrazně doporučujeme nepřeceňovat své fyzické možnosti a během závodu myslet především na svou bezpečnost. 
  • Na základě svých limitů je třeba volit vhodný způsob získání kontroly a v případě potřeby se zajišťovat. 
  • V případě slanění je zapotřebí kontrolovat délku lana a označit si konec uzlem.
  • Připravené překážky a fixní materiál je zapotřebí kontrolovat pohledem, v případě poškození NEPRODLENĚ KONTAKTUJTE ORGANIZÁTORY (kontakt bude uveden na dohledávkové A4 i u každé kontroly). 
  • Upozorňujeme, že lékařská služba mimo první pomoci v centru závodu nebude zajištěna.

Přihlášením k závodu berete na vědomí, že jako závodníci budete dodržovat § 20, zákona č. 289/95 Sb. o lesích (zakázané činnosti v lesích). Berete na vědomí, že v průběhu závodu JE ZAKÁZÁNO:

1. vstupovat do zakázaných prostorů (fialové šrafování v mapě)
2. vstupovat na soukromé pozemky bez souhlasu majitele
3. vstupovat do oplocených míst
4. znečišťovat les odpady
5. rozdělávat oheň, rušit klid a ticho
6. nocovat v mysliveckých zařízeních
7. ničit skály
8. poškozovat mladé porosty (do 2 metrů)
9. přibližovat se k místu provádění těžby stromů nebo jiné mechanizované činnosti na méně než 50 m a k místu nakládání dřeva na automobily na méně než 20 m.

Pokud se k závodu přihlásíte, pak určitě sledujte tuto stránku i stránku s aktualitami: Aktuality 2019.

 

Těšíme se na vás!

Tým organizátorů OBPH