Termín:

 1. – 10. 11. 2018.

Místo:

Strašice (okres Rokycany).

Popis závodu:

Dvouetapový závod (páteční cca  4h noční, sobotní cca 8h denní) spojující lezení a orientační běh. Běží se formou skorelaufu (volné pořadí kontrol s časovým limitem po jehož překročení bude tým penalizován). Oproti klasickému orientačnímu běhu je část kontrol dosažitelná pouze pomocí lezení, popřípadě jiných lezeckých a lanových technik. Nebudou chybět ani oblíbené kontroly zpestřené přítomností vodního živlu a další záludnosti, které prověří odhodlání a důvtip závodníků.

Prezentace:

V centru závodu v pátek cca v 16:30-20:30 a v sobotu od 7:30. Čas startu jednotlivých týmů na páteční i sobotní etapu zveřejníme po uzavření přihlášek v týdnu před závodem, individuální požadavky pište do poznámky v přihlášce.

Startovní okno:

Bude upřesněno podle počtu startujících, prozatím počítáme se startovním oknem, v němž každou minutu vyběhne jeden tým:

pátek    18:00 až 21:00,
sobota  08:00 až 11:00.

Centrum závodu:

ZŠ Karla Vokáče
Strašice 531, 338 45 Strašice

Parkování

Nepoužívejte parkoviště u obchodu COOP (naproti škole), parkoviště u obchodního domu JIP (naproti poště) a neblokujte ulice. Použijte parkoviště na návsi (250 m) a v nedalekých kasárnách (700 m). Cestou z parkoviště ke škole můžete pojmout jako rozcvičku 😉

Ubytování:

Tělocvična v centru závodu od pátku do neděle  – cena 60 Kč/osoba/noc, po naplnění kapacity tělocvičny budou další závodníci umístěni do školních tříd. Nemusíte se bát vzít s sebou i kartáček na zuby a ručník – přístupné budou i umývárny se sprchou.

Do prostor školy nebude povolen vstup v botech, vemte si prosím s sebou přezůvky.

Ve škole se chovejte slušně a udržujte čistotu.

Stravování:

Pro zájemce budeme zajišťovat sobotní večeři, další laskominy jako hermelíny a utopeci budou součástí bufetu. Pivo na svlažení vyprahlých hrdel bude dostupné v dostatečném množství.

Pro nákup dalších potravin můžete využít:

 • Večerku cca 200 m od ZŠ – otevírací doba 7-20
 • COOP hned vedle ZŠ – otevírací doba pá 7-17, so 7-11, ne 8-11

Startovné:

Cena: 450kč/dvojice (číslo účtu zašleme s potvrzením přihlášky), plaťte prosím ihned po přihlášení. Upozorňujeme, že akce se účastní každý na vlastní nebezpečí a lékařská služba mimo první pomoci v centru závodu nebude zajištěna.

Přihlašování dostupné skrze webový formulář, včetně požadavků na spaní jídlo a extra mapy. Přihlášky budou uzavřeny 2. 11., poté budeme řešit individuálně dle kapacitních možností skrze obph@email.cz.

Závodní kategorie a vyhlášení:

MM, ŽŽ, Mix, Veteráni (součet věků 110+). Na výherce čekají hustopřísné ceny od našich sponzorů, tak se snažte! Vyhlášeny budou první tři týmy z každé kategorie a celkový vítěz závodu, který zároveň obdrží putovní pohár Zlatá vrcholová knížka a nepřenosný poukaz na pořádání dalšího ročníku 😉

Mapy:

Kombinace mapy pro orientační běh, turistické mapy a překvapení.

Základem budou 2 mapy A3. Běžně se fasuje jedna sada map na tým, druhou sadu nutno nahlásit předem v přihlášce.

Vybavení:

Poviné vybavení: Svítící čelovka a reflexní prvky na oděvu (probíhá lovecká sezóna a těžba), průkaz ČHS (jeden do dvojice).

Doporučené vybavení: lezečky, nahazovadlo, sedák, 30m lano, jistící a slaňovací pomůcky, základní postupové jištění (obvykle borh8ky), pomůcky na prusíkování po lanech a po kmenech, buzola, psací potřeby (propiska a fixa).

Zákaz používání telefonu, internetu, navigace, vlastních map k navigaci a usnadnění postupu a plnění úkolů.

Doprovodný program:

Před vyhlášením výsledků bude losována tombola a proběhnou Pivní štafety.

Zakazuje se:

 • vstupovat do zakázaných prostorů (fialové šrafování v mapě)
 • na soukromé pozemky bez souhlasu majitele
 • vstupovat do oplocených míst
 • znečišťovat les odpadky
 • rozdělávat oheň, rušit klid a ticho
 • nocovat v mysliveckých zařízeních
 • ničit skály a lesní porosty
 • přibližovat se k místu provádění těžby stromů nebo jiné mechanizované činnosti na méně než 50 m a k místu nakládání dřeva na automobily na méně než 20 m.

Tyto pokyny budou postupně upravovány a doplňovány, sledujte proto web www.obph.cz!

A hlavně pilně trénujte, prý to letos nebude zadarmo…

Matěj Kala a Martin Benroth
organizátoři závodu
obph@email.cz